ОДЕССКАЯ БИЕННАЛЕ СОВРЕМЕННОГО ИСКУССТВА - Самоуправление: культурная эволюция vs революция

Проект "Бактерія" в NT-Art gallery

Бактерія

У час, коли побутовий інфернальний сюрреалізм тісно переплітається з соціальною критикою, утворилась нова художньо-біологічна формація "Бактерія". Вона, як і натуральна бактерія, - маленька, але вельми живуча. "Бактерію" не видно без мікроскопу, проте вона є дуже відчутною в організмі. Її задача - розповсюджувати свої ідеї. Не обов'язково, що вона є шкідливою. "Бактерія" може одночасно містити в собі полярні маркери: для когось - позитивні, для інших - деструктивні. Вона необхідна, як і кожен мікроорганізм, для збалансованого існування цього складного і дуже зваженого світу. 

Почалось все з самоврядування двох художників - Івана Семесюка і Олекси Манна. Самоврядування полягало в незатійливому бажанні розшуковувати і експонувати хуліганське мистецтво, яке поки що неможливо виставити в галереях. 

Мистецтво, яке самостійно існує, жваве, підкріплене лише особистістю художника. На відміну від лабораторного, висмоктаного з пальця проектного мистецтва, якому необхідні інституційні милиці, щоб воно взагалі жеврало. Хуліганське існує самостійно, десь твориться, по районах і кутах інтернету. Про нього знає обмежена кількість людей, але в своєму колі воно вже культове. Вивести це мистецтво з территорії інтернету і соціальних мереж в оф-лайн і було стимулом для створення підпільної галереї-квартирника. 

На основі квартири, яку друзі-архітектори створили для своїх власних розваг, а в першу чергу для того, щоб там бухати зі своїми друзями-художниками, була відкрита підпільна галерея теж під назвою, як не дивно, "Бактерія". За 5 місяців там було проведено 9 проектів, у тому числі останній - міжнародний. Спочатку люди дізнавались про події через дуже обмежену групу у фейсбуці. Потім був створений сайт, який почав транслювати, окрім анонсів подій, колонки людей, які прийняли пропозицію писати на сайт, різноманітні статті та інтерв'ю. Згідно концепції сайту він має бути нецензурованим, полемічним, служити платформою зіткнення думок з різних мистецьких таборів і соціальних кіл. Зараз активно створюється онлайн-телебачення "Бактерія-ТВ" завдяки продюсерсько-журналістській команді волонтерів. 

Художнє угрупування "Бактерія" складається з двох вищезгаданих резидентів, які як куратори запрошують для участі в проекті різноманітних авторів. 

Жовч, цукор, жах, соціальні маніпуляції, українофілія і україножерство, аграрно-шляхетська боротьба, нав'язування різноманітних культів, зомбіфікація і роботизація населення, пошук сучасного героя і оспівування антигероїв, антропологічний портрет епохи - це є неповний перелік основних тем, якими цікавиться нео-романтичне угрупування "Бактерія". 

Ще одна задача, яку ставить перед собою "Бактерія" - це необхідність вивести сучасне мистецтво з категорії навішування різноманітних ярликів і таким чином прокласти шлях до свободи від стереотипів. Мистецтво не буває правим або лівим. Політкоректним або нецензурованим. М'яким або жорстким. 

Воно буває або живим, або мертвим.

Олекса Манн

www.bakteria.info
www.facebook.com/bakteria.bakteria
https://www.facebook.com/olexa.mann

 

Проект буде відкрито 29 серпня о 19.00 в галереї NT-Art (Лідерсовький бульвар, 5) за підтримкою Dymchuk Gallery, партнера проекту.